Results for volume 2 – 2nd Dec 2012

1st place = 6pts | 2nd place = 3pts | 3rd place = 1pts

 

K1 & Light Continuous team results:

1st: Swansea University – 28 points

2nd: Royal Holloway – 22 points

3rd: University of Bradford – 12 points

4th: Queen Mary University of london – 11 points

5th: Westminster University – 10 points

6th: Cranfield university – 6 points

7th: Open University – 4 points

8th: Nottingham University – 3 point

9th: Bath University – 1 point

9th: University of Surrey – 1 point

 

Strike & Grapple team results:

1st: Brunel University – 18 points

2nd: Bradford University – 6 points

2nd: University of Surrey – 6 points

3rd: Royal Holloway – 4 points

4th: Queen Mary University of london – 2 points

5th: Imperial College London – 1 points

 

 

K1 -60kg

1st: Sameer akbar Siddiqi – Queen Mary University of london

2nd: Mr. William George Charles – Swansea University

3rd: Alexander Morris – Royal Holloway

 

K1 -70kg –1yrs

1st: Housssam Assany – Cranfield University

2nd: William – Westminster University

3rd: Colin Fung – Queen Mary University of london

 

K1 -70kg -2yrs

1st: Shane McGillion – Royal Holloway

2nd: Dominik Lalla – Royal Holloway

3rd: Gazza – Westminster University

 

K1 -80kg -1yrs

1st: Elijah Inegbe – Royal Holloway

2nd: Moe Douglah – Open University

3rd: Ollie Dyson – Open University

 

K1 -80kg -2yrs

1st: Pavel Panasiuk – Bradford University

2nd: Elliott Northmore – University of Nottingham

 

K1 -90kg -1yrs

1st: Jonas Vitkauskas – Royal Holloway

2nd: Farhan Asghar – Queen Mary University of london

3rd: Joe Gilmartin – Surrey University

 

K1 Female

1st: Erica – Westminster University

2nd: Nicky Hockin – Swansea University

 

Light Continuous -60kg

1st: Abdul Qadir – Bradford University

2nd: William George Charles – Swansea University

3rd: Ahmed Meza – Queen Mary University of london

 

Light Continuous -70kg

1st: Mr Geraint R Brown – Swansea University

2nd: Kieran Ekeledo – Swansea University

3rd: Anthony Knowles – Bath University

 

Light Continuous -80kg

1st: Romain Neyses – Swansea University

2nd: Mr Alexander M Shaban – Swansea University

3rd: David William Jones – Swansea University

 

Strike & Grapple -60kg

1st: Seth Ohene – Brunel University

2nd: Kyle Ian Dawne – Brunel University

3rd: Spike Jensen – Queen Mary University of london

 

Strike & Grapple -70kg

1st: Mihailo Ivanovic – Brunel University

2nd: Paul Bossman – Brunel University

3rd: Jahan Thakur – Royal Holloway

 

Strike & Grapple -80kg

1st: Rostislav Legenzov – Bradford University

2nd: Junior Olusayna Imode – Brunel University

3rd: Darren Pilbro – Queen Mary University of london

 

Strike & Grapple -90kg

1st: Joe Gilmartin Surrey University

2nd: Alex Wilkins Royal Holloway

3rd: Maximilian Mayr – Imperial College London